R'nBesk Türkce Fan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

R'nBesk Türkce Fan Forum

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber

+2
muhabbetfan01
eminn
6 posters
YazarMesaj
eminn
Admin
Admin
eminn

Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber Empty
MesajKonu: Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber   Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 9:00 pm

Almanların son günlerde tek 'Muhabbet'i bir Türk

Muhabbet arabeski seviyor. "Şarkılarım tutku, aşk, ayrılık, acı üzerine. Sokaklardan geliyorum ve modern R'n'B şarkılar söylüyorum" diyor.

R'n'B ve arabesk türlerini harmanlayarak yaptığı müzikle Almanya'nın idolü haline gelen Muhabbet, konserleri ve internet sitesiyle hayran kitlesini artırmaya devam ediyor

08/06/2006 (1051 kişi okudu)

BERLİN - Müzik dünyasına 'Muhabbet' takma adıyla giriş yapan Türk genci Murat Erşen, bugünlerde Almanya'nın en popüler gündem konusu. R'n'B ve arabesk sound'larını harmanlayıp R'nBesk türü yaratan Muhabbet, bu adla bir de albüm çıkardı.
Bir buçuk yıl önce birkaç şarkısını internette yayımlayan ve artık herkesin 'sahne adıyla' tanıdığı Muhabbet'in ilk duyulması da bu parçalarla olmuş. 'Ich will nicht gehn' (Gitmeyeceğim) adlı şarkı, bir milyon kez download edilince şöhret yolu açılan Muhabbet, şimdi Almanya'nın büyük şehirlerinde verdiği konserlerle hayran kitlesini artırmaya devam ediyor.
Almanya'daki 'yeniyetme' gençler ona adeta tapıyor. Web sitesinde yer alan forum bölümüne hayranlarından günde en az 300 mesaj yağıyor.

'Üçüncü nesil' Almancı
Erşen'in dedesi Almanya'ya 60'larda yerleşmiş, yani Murat, 'üçüncü nesil' denen arada kalmışlar kuşağından. Köln-Bocklemünd'de büyüyen Muhabbet, 17 yaşında evden ayrılıp kredi alarak bir ev kiralamış ve bir stüdyo kurmuş. R'nBesk türündeki aşk şarkılarını Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses gibi içli içli söylemeye başlamış. Vurmalıların ağırlıkta olduğu, Almanca sözlü bu müzik, internet aracılığıyla Almanya'da milyonlarca insan arasında dolaşmaya başlamış.
Muhabbet'in yarattığı müzik tarzını yansıttığı ilk albümündeki kimi şarkı sözleriyse göçmenliğe, özleme, aşka dair hüzünlü öğeler içeriyor. Meşhur 'Gitmeyeceğim' şarkısında doğup büyüdüğü yer olan Almanya'ya seslenişi bu türden: 'Kapı açık/Çıkabilirim/Ama kalmayı seçiyorum/Lanet olsun, hiçbir yere gitmeyeceğim!"
Bazen bir arkadaşına sesleniyor: 'İçimde bir şeyler yanıyor/Bilmiyorum Çetin, nasıl anlatsam sana/Çabalıyorum/Seni duyuyorum hayat/Benimle kal ve bana beni hissettiğini söyle!'

'Bütün hislerim arabesk'
Muhabbet, Almanya'daki evlere uydu aracılığıyla ulaşan Türkçe televizyon kanallarında yayımlanan programlarda da bol bol görünüyor.
O programlarda daha çok gençlerin sevdiği Almanca şarkıları yorumluyor. www.muhabbet.de adresindeki internet sitesiyle de gençlerle kurduğu bu sıcak ilişkiyi her dem taze tutmaya çalışıyor. "Merhaba Muhabbet! Ben Azize ve sana hayranım. Ben bir Türk'üm. Seni Türk ve Alman televizyon kanallarında izliyorum. Seni seviyorum" türünden mesajlara yabancı değil.
Şarkılarında saz, kanun ve darbukayı bolca kullanan şarkıcı, müziğini şöyle tanımlıyor: "R'nBesk, R'n'B ve arabeskin birleşiminden doğuyor, tıpkı R'n'B'nin 'ritim ve blues'dan doğmuş olması gibi. Arabesk, Türkiye'de yaşayan ve hayatla boğuşan sıradan sokak insanlarının öykülerini anlatan bir müzik. 'Pahalı konserlere gidecek param yok, kendi müziğimi kendim yaparım' diyen insanın müziği. Sokaklardan gelenlerin tutkusu. Benim iç dünyam, bütün hislerim arabesk. Şarkılarım tutku, aşk, ayrılık, acı üzerine. Ben sokaklardan geliyorum ve modern R'n'B şarkılar söylüyorum." (Der Spiegel, Yaşam Servisi)
http://www.rnbesk.co.cc
muhabbetfan01
RnBesk Yeni Üye
RnBesk Yeni Üye
muhabbetfan01

MesajKonu: Geri: Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber   Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 10:53 pm

Paylaşımın için teşekkkürler ellerine sağlık
lol! lol! lol!
Turani
Admin
Admin
Turani

MesajKonu: Geri: Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber   Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber Icon_minitimePerş. Şub. 07, 2008 1:17 pm

Paylasım için cok tesekkür ederim !

Eline , koluna , emegine saglık lol!
Dark_Angel
RnBesk Yeni Üye
RnBesk Yeni Üye
Dark_Angel

MesajKonu: Geri: Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber   Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber Icon_minitimeÇarş. Şub. 13, 2008 6:04 pm

ben ogun gazeteyi sırf bu haberi okumak için almıştım murat abinin resmine be röpörtajına tam sayfa yer vermişler süperdi yaniii

PAYLAŞIM İÇİN SAOL lol!
LaDY_FB_LaDY
RnBesk Yeni Üye
RnBesk Yeni Üye
LaDY_FB_LaDY

MesajKonu: Geri: Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber   Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber Icon_minitimePerş. Şub. 14, 2008 8:06 am

eLLeRiNe saGLiK haBerLer iCin TsK..
ya MuHaBBeT tutuLMayaCaK KisiMi bee aDaMin sesi yeTiYor Razz
http://www.radyobirlik.com/forum
eminn
Admin
Admin
eminn

MesajKonu: Geri: Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber   Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber Icon_minitimeC.tesi Şub. 23, 2008 10:04 am

Ewt bence de sesi bile yeter Muhabbet'in..Dünya'da ona rakip kimseyi tanımıyorum bence abartısız Dünya'nın en iyisi..
McSeYTaN
RnBesk Moderator
RnBesk Moderator
McSeYTaN

MesajKonu: Geri: Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber   Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber Icon_minitimeSalı Şub. 26, 2008 12:20 am

PayLaŞım içiN tŞk Ler...

Muhabbet hakkında radikal gazetesinde çıkan haber
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» muhabbet!!
» Muhabbet - I Pod